MITSUBISHI ECLIPSE CROSS Z NAGRODĄ PLAYBOY CAR OF THE YEAR 2018

Mitsubishi Eclipse Cross zdobył prestiżowy tytuł w konkursie na Samochód Roku Playboya 2018 organizowanym przez polską edycję miesięcznika Playboy.  

Według zgodnej opinii członków jury “Mitsubishi Eclipse Cross to nowość w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie tylko w sensie konstrukcji, ale też filozofii całej marki. Stylowy Eclipse Cross przeciera szlak, proponując klientom podwyższony prześwit, na życzenie napęd na wszystkie koła, wzmocnione nadwozie oraz obszerną kabinę. To idealne auto na co dzień nie tylko dla playboya – kusi sportową sylwetką i sexapilem a jednocześnie jest przewidywalny, bezpieczny i dobrze się prowadzi.”

Konkurs Playboya ma już 26-letnią tradycję a członkowie jury to prawdziwi motoryzacyjni eksperci i pasjonaci. Pośród nich najbardziej znani są: polski kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, rajdowiec Andrzej Koper oraz znani dziennikarze tacy jak Włodzimierz Zientarski, Andrzej Borowczyk czy Rafał Jemielita.

Tegoroczne wyróżnienie to trzecia nagroda dla Mitsubishi w konkursie magazynu Playboy – poprzednio zostały wyróżnione modele Lancer Evolution i Lancer Sedan.

Najnowszy model Mitsubishi – Eclipse Cross, produkowany w japońskiej fabryce Okazaki, przyciąga wzrok sportowym profilem SUV-a coupe. Kierowcy docenią niewątpliwe znakomite osiągi i precyzję prowadzenia uzyskaną dzięki sztywnemu, choć komfortowemu zawieszeniu, a także znanemu z Mitsubishi Lancera Evolution układowi kontroli napędu na 4 koła Super-All Wheel Control najnowszej generacji. Pojazd napędza zupełnie nowy, turbodoładowany silnik benzynowy z podwójnym systemem wtryskowym o pojemności 1.5 litra i mocy 163 KM współpracujący z 8-biegową automatyczną przekładnią CVT i 6-biegową, manualną skrzynią biegów. Nowy SUV Mitsubishi oferuje ciche, komfortowe i świetnie rozplanowane wnętrze wysokiej jakości z panoramicznym, otwieranym dachem i innowacyjnymi układami sterowania i łączności, jak na przykład SDA – systemem łączności z telefonem czy przeziernym wyświetlaczem HUD. Nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów czuwa kilkanaście najnowocześniejszych układów oraz opatentowana przez Mitsubishi Motors konstrukcja RISE rozpraszająca energię podczas zderzenia.“.